تبلیغات

تکنیک های داشتن رابطه عاشقانه با همسر بیاموزیم

۰

داشتن رابطه عاشقانه با همسر و ارتباطات مناسب در کیفیت زندگی زوجین نقش تاثیر گذاری ایفا می کند. افراد زیادی از جلسات زوج درمانی برای حل مشکلات و ارتباطات عاطفی خود استفاده می کنند.

درطول این جلسات در واقع دیده می شود که زوجین به یکدیگر علاقه دارند و می خواهند رابطه خود را حفظ کنند. اما ضعف آن ها در مهارت های برقراری رابطه منجر می شود نتوانند رابطه عمیقی با همسر خود داشته باشند، بنابراین با چالش هایی در زندگی خود مواجه می شوند.

اهمیت ابراز عشق و محبت به همسر

ارتباط عاطفی در کنار ارتباط جنسی و شناختی شکل می گیرد. یعنی در ارتباط عاطفی باید بتوانید عقاید و افکار خود رو با همسر در میان بگذارید. 

عوامل ذکر شده مهم ترین ابعاد یک خانواده سالم است و هیچ کدام به تنهایی نمی تواند باعث سلامت خانواده شود.

برای اینکه یک رابطه سالم داشته باشید تمام این ابعاد باید در کنار هم وجود داشته باشد. اگر به همسر خود محبت نکنید و عشق خود را نشان ندهید، ممکن است زندگی و خانواده خود را از دست بدهید. 

از جمله پیامدهای این امر خیانت یا اعتیاد است، در واقع همسر شما ممکن است از زندگی رضایت نداشته باشد بنابراین خواسته یا ناخواسته به محیط‌های دیگر پناه می برد.

تکنیک های داشتن رابطه عاشقانه با همسر

راهکارهای ساده برای داشتن رفتار عاشقانه با همسر

  • محبت کلامی را دست کم نگیرید.

رفتار محبت آمیز اهمیت زیادی دارد اما به این معنی نیست که دیگر نیازی نیست محبت خود را به زبان بیاورید. زنان نیاز دارند که از همسرشان جملات عاشقانه و دلگرم کننده بشنوند. توجه داشته باشید که رفتارهای کلامی و غیرکلامی در کنار یکدیگر تاثیرگذار هستند.

  • خاطرات عاشقانه گذشته را مرور کنید.

 احساسات خود را با همسرتان در میان بگذارید و از بیان آن نترسید در مورد خاطرات شیرین با یکدیگر صحبت کنید گاهی اوقات دانستن احساسات شما باعث ایجاد و تشدید احساسات عاشقانه بین شما و همسرتان می شود.

  • نکات مثبتی که در همسرتان می‌بینید را به او بگویید.

هر فردی نیاز دارد که نقاط قوت و ویژگی های مثبت خود را از همسرش بشنود. مثلاً در مورد جذابیت او، نحوه لباس پوشیدن، سلیقه و چیزهای دیگر تعریف کنید.

وقتی شما نسبت به رفتار طرف مقابل واکنش مثبت نشان می دهید، فضای عاشقانه ای بین شما و همسرتان ایجاد می شود و در زندگی خود موفق تر خواهید بود.

  • علایق جنسی همسرتان را بشناسید.

مهم ترین چیز این است که شما باید در یک رابطه عاشقانه بدانید این است که علاوه بر رفع نیاز خود به نیاز و لذت همسرتان نیز باید توجه کنید. 

سعی کنید که علایق جنسی او را بشناسید و در طول رابطه جنسی با دقت رفتار و واکنش های او را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که در رابطه، دو نفر وجود دارد و شما برای خوشحال کردن همسرتان باید نیازهای او را نیز بشناسید.

  • در روابط عاطفی و جنسی خود تنوع ایجاد کنید.

 زندگی دائم درکنار همسر ممکن است پس از مدتی یکنواخت شود و همین یکنواختی شور و اشتیاق شما را کاهش دهد. برای از بین بردن این یکنواختی شما می توانید راه های زیادی را امتحان کنید. 

به طور مثال، در نحوه بوسیدن و آمیزش جنسی تنوع داشته باشید.  اگر در مهارت های ارتباطی ضعیف هستید باید از مشاور و متخصص کمک بگیرید. 
منبع : تکنیک های داشتن رابطه عاشقانه با همسر بیاموزیم

+ نوشته شده توسط Vidahatami در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر